Szukaj Pokaż menu

Koty potrafią zasypiać dosłownie wszędzie

53 421  
318   21  
To, że sierściuchy potrafią przespać cały dzień tylko po to, żeby nie dać nam spać w nocy, to wiemy. Ale one nie tylko mogą spać bez przerwy, ale są w stanie robić to w każdym miejscu i w każdej pozycji.

#1.

Kolekcja intrygujących map XII

121 987  
569   105  
Dzisiaj m.in. świat po roztopieniu całego lodu, aktualna sytuacja na wschodzie Ukrainy oraz rozprzestrzenianie się wirusa zika.

#1. Kraje, które mają jakieś roszczenia terytorialne wobec innych krajów

7 gadżetów, które będziemy mogli kupić w 2016 roku

137 070  
448   102  
Niestety nie ma na tej liście lewitującej deskorolki, ale i tak jest ciekawie. Przed wami krótki przegląd gadżetów, które trafią do sprzedaży w tym roku.

#1. Oculus Rift

Najbardziej wyczekiwaną nowinką jest z pewnością hełm wirtualnej rzeczywistości Oculus Rift. Urządzenie już dawno podgrzewa atmosferę wszystkich targów i wystaw, na którym je przedstawiano. Na rynek powinno trafić w pierwszym kwartale roku. Warto zauważyć, że hełm powstał dzięki zbiórce na serwisie crowdfundingowym. Uzbierano wtedy prawie dwa i pół miliona dolarów. Gracze i fani porno już zacierają ręce.

#2. Robot kumpel


Francuscy konstruktorzy z Blue Frog Robotics pracują nad stworzeniem pierwszego „społecznego” robota o nazwie Buddy, który będzie komunikował się ze wszystkimi członkami rodziny rozpoznając ich twarze oraz inne obiekty. Wszystko dzięki widzeniu w 3D. Potrafi również śledzić i rozpoznawać gesty, rośliny i zwierzęta. Urządzenie pojawi się na rynku w czwartym kwartale roku, ale już teraz ruszyła przedsprzedaż tysiąca sztuk robota. Kosztuje on obecnie 700 dolarów. Gdy trafi „normalnie” do sklepów, jego cena będzie o 10% wyższa.


#3. Skaner w ręku


Bezprzewodowa mysz-skaner Zcan Wireless to urządzenie genialne w swej prostocie. Łączy podstawowe sprzęty komputerowe w jedno i potrafi rozpoznawać tekst, który potem wyeksportuje do programów z pakietu Microsoft Office. Mysz na początku lutego trafiła na rynek i kosztuje około 160 dolarów. Raczej łatwo sobie wyobrazić, jak bardzo ułatwi nam ona pracę - możliwe będzie skanowanie tekstu do edytowalnego formatu.

#4. Giętki smartfon


Jeszcze w tym roku LG planuje uruchomić produkcję smartfonów, które można będzie zginać lub nawet zwijać w rulon. Odpowiada za to technologia P-OLED, gdzie wyświetlacz zamiast ze szkła zrobiony jest z plastiku. Trudno wymienić wszystkie zalety tego rozwiązania – plastik jest o wiele lżejszy i cieńszy, trudniej też go uszkodzić.

#5. Latający plecak


Wygląda na to, że nieco ponad 100 lat od wynalezienia samolotu człowiek coraz bardziej upodabnia się do mitycznego Ikara. Jetpack opracowany przez nowozelandzką firmę Martin powinien trafić do sprzedaży w ciągu roku. Prace nad nim trwały aż 30 lat i w końcu zakończyły się sukcesem. Urządzenie potrafi latać z maksymalną prędkością 74 km/h (prędkość przelotowa – 56 km/h). Jego zasięg wynosi do 40 km. Pierwsze modele zostaną wypuszczone na rynek z myślą o odbiorcach wojskowych i służbach ratowniczych, a koszt jetpacka powinien wynieść około 200 tysięcy dolarów. Później ma się pojawić nieco prostsza wersja, tym razem dla odbiorców cywilnych. Wbrew chwytliwej nazwie, latający plecak nie jest wyposażony w silniki odrzutowe.

https://www.youtube.com/watch?v=LDp1XztObUQ

#6. Szybka bateria


Prawdziwą zmorą właścicieli smartfonów jest szybko wyczerpująca się bateria i co za tym idzie, konieczność często ładowania telefonu. Firma StoreDots ogłosiła, że w ciągu roku wypuści na rynek baterię ładującą się w zaledwie 30 sekund. Obecnie ładowanie smartfona przez kilka minut wydaje się fantastyką, a co dopiero pół minuty. Na zdjęciu widać aktualny etap rozwoju urządzenia. Konstruktorzy będą jeszcze pracować między innymi nad pomniejszeniem rozmiarów baterii, tak, by można ją było zastosować w telefonach.

#7. Szkło niczym papier


Ten wynalazek można po części odnieść do punktu 4, z tym zastrzeżeniem, że o ile wymieniona tam technologia zakłada użycie plastiku, to Willow Glass, jak nazwa wskazuje, jest szkłem. Nie byle jakim szkłem, bo jego grubość wynosi zaledwie 1/10 milimetra, czyli mniej więcej tyle co kartka papieru. Może też być zginane, zwijane, a co najciekawsze, potrafi wytrzymać temperaturę 500 stopni Celsjusza.
448
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu Kolekcja intrygujących map XII
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu Historia milionerki, która nie opuszczała pokoju hotelowego
Przejdź do artykułu Idealne prezenty pod choinkę dla móla książkowego (poza książkami)
Przejdź do artykułu 8 koszmarnych przeczuć, które niestety się sprawdziły
Przejdź do artykułu 21 niezwykłych gadżetów, których zastosowania nie odgadniesz na pierwszy rzut oka
Przejdź do artykułu Kiedy wychodzisz za mąż po 30. – Demotywatory
Przejdź do artykułu 16 przedmiotów które sprawią, że lato będzie niezapomniane
Przejdź do artykułu 15 najdziwniejszych rzeczy, jakie barmani usłyszeli w pracy
Przejdź do artykułu To była świetnie zapowiadająca się skrzypaczka, jednak wypadek zabrał jej wszystko. Dzięki technologii po 28 latach znów zagrała
Przejdź do artykułu Najbardziej bezsensowne wynalazki, które zostały opatentowane

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą